Yükleniyor...
index

Kaliteli Kahve Herkesin Hakkı

Türkiye’nin en lezzetli kahve sitesi anisahcoffee.com'u sizlerle buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ülkemizde kahveye olan ilgi her geçen gün hızla büyüyor. Anisah Coffee olarak biz de en kaliteli kahve çekirdeklerini en uygun fiyatlara kahve severlerle buluşturmayı kendimize amaç edindik.

Bir yudum kahvenin yanı sıra kahve tarihini, kahve kültürünü, sektördeki yenilikleri, sıra dışı ve güncel kahve tariflerini öğrenmek isterseniz bizi takip edin!

Güzel Bir Kahvenin Sırrı Ne?

Kahve , dünyada en çok tüketilen içeceklerin başında gelir. Tabiki kahve çekirdeklerini ve kalitesini etkileyen çok çeşitli etkenler vardır. Lakin "güzel kahve" kişiden kişiye değişmektedir. Kahve aromaları , demleme yöntemleri, çekirdek tipi, kavurma yöntemleri gibi birçok etkenden dolayı farklılık gösterebilir. Örneğin Kolombiya kahvesi, yumuşak içimli ve asit dengesinin iyi olması nedeniyle tüm dünyada çok beğeniliyor. Kolombiya kahvesi kendi içinde yetiştirildiği bölgelere göre bile fark etmektedir. Kuzey tarafında yetiştirilen kahveler çikolata, fındık gibi aromaları barındırırken daha az asidik bir yapıya sahiptir. Bölgenin orta kısmında ise meyve aromasına sahip kahve çekirdekleri üretilir. Bölgenin güney kısmında ise güçlü asidik yapıya sahip kahve çekirdeklerine narenciye aromaları eşlik eder. Bir bölgede üretilen kahve çekirdekleri bile bu kadar farklı yapıya sahip iken , size en uygun ve keyif alabileceğiniz ‘’bir fincan kahve’’ için bizi takipte kalın ve damak tadınıza uygun kahveler için sitemizdeki kahve çeşitlerini incelemeyi unutmayınız!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please note, comments must be approved before they are published